03 Марта 2018

Ендоваскулярна хірургія (рентгенохірургії, інтервенційна радіологія) - це відносно молодий напрямок сучасної медицини. Особливістю подібних втручань є їх мала травматичність і висока ефективність. Фахівці Ro-хірургічного блоку КЗ «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4» ДОР» маючи великий досвід ендоваскулярних втручань, надають допомогу в лікуванні пацієнтів з патологією магістральних судин та онкопатологією. Серед цих пацієнтів не тільки городяни, а й жителі інших районів та областей України.
Напередодні, за рекомендацією професора Березницького Якова Соломоновича, з одного лікувального закладу м.Дніпро був направлений пацієнт з аневризмою гастродуоденальної артерії до 5,5 см. Пацієнту планувалося оперативне втручання з приводу ускладнень хронічного панкреатиту. У разі травмування аневризми під час операції виникла б масивна кровотеча. У зв'язку з цим вирішено провести лікування в два етапи. Першим етапом у Ro-хірургічному блоці КЗ «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня №4» ДОР» виконана емболізація порожнини аневризми та оточуючих артерій спіралями. Операція виконана доступом через плечову артерію, яка тривала 40 хвилин. Уже ввечері пацієнт був активізований і через кілька днів спрямований для проведення другого етапу в профільне відділення.